Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski projektant biżuterii z prestiżową nagrodą

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-07-25 14:52:54
biżuteria, polski projektant, marcin nowak, solidscape design competition, konkurs, nagroda, złoty medal, 2018, projektowanie 3d, rapid-prototyping, branża jubilerska, jck las vegas, baselworld

Polski projektant, Marcin Nowak, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w Katedrze Biżuterii, został nagrodzony Złotym Medalem międzynarodowego konkursu 2018 Solidscape Design Competition. To wielkie wyróżnienie dla polskiego twórcy, który rywalizował z projektantami biżuterii z całego świata. Konkurs co roku wyłania najlepszych projektantów, którzy jako narzędzi używają najnowocześniejszej technologii: projektowania 3D i rapid-prototypingu.

- Im dłużej patrzy się na ten unikatowy projekt, tym większy budzi on zachwyt. Ta biżuteria zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. - napisało Jury konkursu 2018 Solidscape Design Competition w uzasadnieniu wyniku. Polski projektant Marcin Nowak został zdobywcą Złotego Medalu Konkursu, w którym do rywalizacji stanęli projektanci biżuterii z całego świata.

 

 

Co roku, do finału konkursu trafiają najlepsze projekty, w których badane są granice najnowocześniejszej technologii z branży jubilerskiej - projektowania i druku 3D. Zwycięskie prace są prezentowane na najbardziej prestiżowych targach biżuterii i zegarków: JCK Las Vegas czy Baselworld, gdzie obecne są największe światowe marki a liczba odwiedzających sięga nawet 200 000. To już trzeci raz, kiedy Jury konkursu docenia naszego projektanta. W 2016 został finalistą tego samego konkursu, a w 2013 - zdobywcą Srebrnego Medalu za niezwykle innowacyjny na te czasy projekt bransolety z ukrytym pendrivem.

 

 

O projektancie - Marcinie Nowaku

Marcin Nowak - twórczy perfekcjonista, prekursor poszukujący innowacji. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych, Katedry Biżuterii w Łodzi. Laureat wielu nagród w Polsce i za granicą. Od 2006 roku specjalizuje się w komputerowym projektowaniu biżuterii 3D systemem CAD/CAM. W 2013 roku otworzył przewód doktorski w zakresie projektowania parametrycznego biżuterii z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Stawiając na synergię pasji i doświadczenia, tworzy spersonalizowaną biżuterię pod własną marką Novvak Jewellery. Odbiorcami są osoby ceniące indywidualność i oryginalne wzornictwo, z wykorzystaniem najszlachetniejszych metali i kamieni.

 

Źródło: Materiały prasowe firmy Novvak Jewellery