Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTargi AMBERIF - tu biznes spotyka się ze sztuką

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-02-19 09:16:55
targi, gdańsk, polska, bursztyn, wyroby jubilerskie, gdańsk amber look jewellery & fashion, 2019, amberif

Amberif to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką i nauką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie.

Impreza corocznie przyciąga do Gdańska 6 tysięcy kupców z 54 krajów - najliczniej z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Estonii.

 

 

Na targach swoją ofertę prezentuje 480 wystawców z 15 krajów: producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem, z kamieniami kolorowymi, perłami i diamentami, importerzy zegarków, złotej i srebrnej biżuterii, producenci i importerzy maszyn, narzędzi oraz technologii złotniczych.

 

 

Podczas imprezy przyznawane są prestiżowe nagrody w konkursach:

  • Mercurius Gedanensis im. Bogdana Mirowskiego (w kategoriach: wzornictwo oraz mistrzostwo jubilerskie) - konkurs dla wystawców targów AMBERIF
  • Amberif Design Award - Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem
  • Bursztynowe Rzemiosło - konkurs skierowany do złotników i młodych adeptów złotnictwa, organizowany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw
  • Bursztynnik Roku - tytuł przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników
  • Bursztynowa Kula - nagroda za Najlepszy Wzór prezentowany na targach przyznawana przez studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

 

Biżuteria i moda - symbioza idealna

Artystycznym zwieńczeniem Targów AMBERIF jest wieczorna gala Gdańsk Amber Look Jewellery & Fashion. Zgromadzona w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim publiczność podziwia autorskie kolekcje przygotowane specjalnie na ten wieczór przez projektantów mody i biżuterii. Wspólny mianownik jest jeden: bursztyn i design. Bo biżuteria zawsze idzie w parze z modą.

 

 

Targi AMBERIF mają charakter branżowy i dostępne są wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową oraz marketingiem i usługami w tym zakresie.

 

 

Targi AMBERIF

  • Data: 20-23 marca 2019 r.
  • Miejsce: Gdańsk, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO
  • Więcej informacji: www.amberif.pl