Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRelacja z targów biżuteryjnych JCK Las Vegas z udziałem stoiska narodowego oraz polskich przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-06-13 13:26:05
targi, jck las vegas, polskie stoisko narodowe, targi biżuteryjne, biżuteria, branża jubilerska, branżowy program promocji, bpp, moda polska, stoisko informacyjno-promocyjne, potencjał polskiego sektora modowego, materiały promocyjne, materiały audiowizualne, konferencja prasowa, spotkania b2b, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2019, las vegas, usa

W dniach 31 maja-3 czerwca 2019 r. odbyła się w Las Vegas kolejna edycja targów biżuteryjnych. JCK Las Vegas to coroczne, największe wydarzenie branży jubilerskiej w Ameryce Północnej. Gromadzi ponad 30 000 profesjonalistów związanych z rynkiem jubilerskim, tworząc tym samym komfortowe środowisko do prowadzenia rozmów biznesowych.

JCK Las Vegas logo

Targi to przestrzeń sprzyjająca tworzeniu sieci biznesowych oraz inspiracji - ogromne, bogate kolekcje biżuterii, klejnotów oraz zegarków sprawiają, że jest to najlepsze miejsce do poznawania nowych światowych trendów rynku biżuterii. 2300 wystawców z całego świata gwarantuje różnorodność kolekcji oraz styli. Sektory najmocniej reprezentowane to gotowa biżuteria w szerokim zakresie cenowym, zegarki, nieoprawione kamienie szlachetne, sprzęt do obróbki biżuteryjnej, aspekty związane z bezpieczeństwem oraz rozwiązania biznesowe.

 

Materiały promocyjne na temat polskiej branży bizuteryjnej, w tym prezentowane poprzez okulary w technologii VR

Materiały promocyjne na temat polskiej branży bizuteryjnej, w tym prezentowane poprzez okulary w technologii VR

 

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz ze stoiskiem informacyjno-promocyjnym zlokalizowana została w Hali "Bridge" Hotelu Venezian w otoczeniu szerokiego grona polskich firm biżuteryjnych, głównie zajmujących się produkcją biżuterii z bursztynu bałtyckiego. Wsród polskich wystawców znaleźli sie również projektanci biżuterii srebrnej oraz złotej - nowoczesnej, designerskiej, wykonywanej w autorskich pracowniach. W sumie 14 polskich przedsiębiorców.

 

Piramida holograficzna prezentująca polską branżę modową

Piramida holograficzna prezentująca polską branżę modową

 

Jak podkreśla ekspert branżowy p. Michał Kosior: "Polskie wzornictwo jest doceniane jako nowoczesne i konkurencyjne. Niemniej, jak cała branża jubilerska, musimy się mierzyć ze zmianami na rynku i konkurować z rosnącym rynkiem gadżetów elektronicznych (telefony, smartwatche etc.), które od kilku lat konkurują z biżuterią jako upominkiem z dolnej i średniej półki cenowej".

 

Strefa spotkań biznesowych

Strefa spotkań biznesowych

 

Na polskim stoisku informacyjnym wydzielone zostało miejsce do spotkań b2b dla przedstawicieli polskich firm oraz kontrahentów. Odbywały się na nim również rozmowy z przedstawicielami mediów branżowych, którzy poszukiwali informacji na temat polskiego sektora biżuterii. Zaprezentowane zostały również filmy promocyjne, zaś odwiedzający stoisko mogli uzyskać szersze informacje na temat polskich firm biżuteryjnych z licznie dystrybuowanych katalogów, ulotek.

 

Konferencja prasowa na temat polskiej branży biżuteryjnej z udziałem polskich przedsiębiorców oraz mediów

Konferencja prasowa na temat polskiej branży biżuteryjnej z udziałem polskich przedsiębiorców oraz mediów

 

W ramach promocji polskiej branży mody polskiej i biżuteryjnej 2 czerwca o godz. 11.30 na polskim stoisku promocyjnym odbyła się konferencja prasowa, którą poprowadził ekspert branżowy p. Michał Kosior z Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. Dziennikarze międzynarodowi oraz zgromadzeni goście i przedstawicieli polskich firm mogli poszerzyć wiedzę na temat polskiej branży biżuteryjnej.

 

 Powitanie uczestników konferencji prasowej przez Konsula Generalnego RP w Las Vegas p. Johna Petkusa

Powitanie uczestników konferencji prasowej przez Konsula Generalnego RP w Las Vegas p. Johna Petkusa

 

Gościem specjalnym briefingu prasowego był p. John Petkus - Konsul Generalny RP w Las Vegas, który również odwiedził polskie przedsiębiorstwa obecne na targach. Na stoisku została zaaranżowana również ekspozycja polskiej biżuterii uznanych projektantów oraz czołowych polskich firm biżuteryjnych.

 

Ekspozycja biżuterii polskich firm oraz projektantów

Ekspozycja biżuterii polskich firm oraz projektantów

 

Zdaniem eksperta branżowego p. Michała Kosiora: "Las Vegas to bardzo ważne miejsce prezentowania polskiej biżuterii, na których polscy przedsiębiorcy obecni są już od 18 lat. Oprócz lutowych targów w Tucson w Arizonie, to najpopularniejsze miejsce prezentowania polskich kolekcji w USA. Rok do roku nasza oferta przede wszystkim biżuterii srebrnej z bursztynem jest coraz szerzej prezentowana na tych targach. Od kilku lat coraz wyraźniej pokazują się także projektanci oraz firmy z ofertą biżuterii srebrnej i złotej z innymi kamieniami niż bursztyn".

 

Prezentacje na temat sektora biżuteryjnego poprowadził ekspert branżowy p. Michał Kosior

Prezentacje na temat sektora biżuteryjnego poprowadził ekspert branżowy p. Michał Kosior

 

Jak dodaje: "W ostatnich latach dzięki rządowym i samorządowym program wsparcia, mali i średni wystawcy są wstanie lepiej uczestniczyć w międzynarodowych wydarzeniach".

 

Spotkanie z Konsulem Generalnym RP p. Johnem Petkusem

Spotkanie z Konsulem Generalnym RP p. Johnem Petkusem

 

Polskie stoisko narodowe na targach w Las Vegas zostało zorganizowane przez PAIH w ramach realizacji programu promocji branży Moda Polska w ramach poddziałania 3.3.2: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 

Więcej informacji na temat programu oraz kolejnych wydarzeń branżowych dostępne jest stronie serwisu poświęconego promocji sektora Moda Polska.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

OKNA PCV

Na początek Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i estety...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Dominika Grochal Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta toruń

Jakie są etapy wykonania protetycznego mostu Mosty protetyczne są dobrym sposobem na uzupełnie...
Polska - TORUŃ 2022-01-16 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert